Denizcilik şirketleri tanıtım yazımıza bu sefer Akbaşoğlu ile devam ediyorum. Akbaşoğlu Denizcilik İş Başvurusu yapmak isteyenler için bu yazıdaki bilgilerin yardımcı olacağını düşünüyorum. Bu şekilde şirketin kaç gemisi var, iş başvuru adresi ve şirket iletişim adreslerine ulaşabileceksiniz.

Akbaşoğlu Denizcilik Tarihçesi

Şirketin kurulumu 1972’li yıllara kadar uzanmakta. Yeni kurulmuş bir şirket değil yani. Ali Kemal Akbaşoğlu tarafından Akbaşoğlu Petrol ve Nakliyat LTD. olarak kurulup piyasaya girmiştir. Kuruluş amacı İstanbul Avrupa Yakasında bulunan yağ, boya ve kimyasal madde üreticilerin ürettikleri malların nakliyesinde kullanmak olduğunu belirtirken bu amaçla şirkete ait 8 adet kara tankeri olduğu belirtiliyor.

Şirketin deniz taşımacılığına geçişi ise 1986 yılında elinde bulunan kara tankerlerinin tamamını satıp 2 adet deniz tankeri almakla başlamıştır.

Akbaşoğlu Denizcilik Dönüm Noktası

1993 yılına kadar kontrollü ve istikrarlı büyümesini devam ettiren şirket 19973 yılında farklı bir atılım yaparak 3500 tonluk bir kuru yük gemisi alarak, kuru yük taşımacılığına da başlayarak, faaliyet alanını genişletmiştir.

2000 yılına kadar piyasayı yakından takip ederek büyümesini sürdürmüş olan şirket, gelecek piyasalarını da analiz etmesi neticesinde ve filosunu gençleştirmek adına yeni inşaa sanayisine yatırım yapmıştır.

2008 yılına kadar 10 adet yeni inşaa gemi sahibi olan şirket, tüm dünya denizciliğini etkileyen 2008 ekonomik krizi öngörüsü ile yeni inşaa politikasını durdurup, ihtiyacı olan gemileri piyasadan sağlama yoluna gitmiştir. Bu şekilde hem ihtiyacını karşılamış olacak, hem de küresel alanda mevcut bulunan kriz ve nakit sıkıntısı ile boğuşmak zorunda kalmamıştır.

Denizcilik piyasasında devam eden zor günlere rağmen, bu dönemde 2 kardeş gemi daha satın alarak, piyasada söz sahibi olmaya devam etmektedir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Türkiye içerisinde gemilerde çalışmak istiyorsanız Akbaşoğlu Denizcilik listenizde bulunmalı. Şirketin web sitesindeki bilgilere göre 7 gemisi var. Bu gemilerin çoğu Türkiye içerisinde çalışan gemiler.

Akbaşoğlu Denizcilik Gemileri ve Filosu

Şirketin, aşağıda listede belirttiğimiz gemileri bulunmaktadır.

Akbaşoğlu Denizcilik İletişim Bilgileri

Adres: İçmeler Mevkii Aydıntepe Mahallesi, Sahilyolu Caddesi, Denizciler Ticaret Merkezi, No:25/57-A

34947 Tuzla/İSTANBUL

Telefon:  0 216 494 27 33

Fax: 0 216 494 55 53

Akbaşoğlu Denizcilik Maaşları

Bir çok denizcilik şirketinin maaşları merak edildiği gibi bu şirkette çalışanların da maaşları merak edilmektedir. Kesin bir miktar vermemekle birlikte, denizcilik şirketleri maaşları konulu yazımda genel olarak şirketlerin maaş skalaları ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu yazının güncellendiği tarih Ekim 12, 2019 22:08

Yorumlar

  • ben ömer lütfı dogdu teterlılık usta makına tayfasi görev fıtter çaliştigim yerler ınce denızcılık ulusoy denızcılık efemay denızcılık çalışdim en son 28 02 2020 tarıhınde ındım şu an ış ariyorum açıl torna elektırık gazalti okjıjen kaynaklarim vardir cep 0532 3178619 saygilarimla ıkıncı cep oglumun cep 053968973377