Arkas Denizcilik İş Başvuru

Bu yazımızda konteyner taşımacılığı konusunda ülkemizin en tanınan şirketlerinden olan Arkas Denizcilik İş Başvuru formlarını paylaşacağız. Ondan önce Arkas Denizcilik konusunda kısaca bilgi vermenin doğru olacağını düşünüyorum. Bu sayede şirkette çalışmayı veya staj yapmayı düşünen kişiler için bilgilendirmelerde de bulunmuş olabiliriz.

Arkas Denizcilik İş Başvuru Tarihleri

Arkas Denizcilik, sektörde çalışan bir çok kişinin de bildiği üzere Türkiye’nin önde gelen ve kurumsal konteyner taşımacılığı yapan denizcilik şirketlerinden birisidir. İş veya staj başvurusu için firma bir zaman aralığı belirtmemiştir. O nedenle, önceden randevu alarak veya yazımızın altında bulunan iş ve staj başvuru formlarını doldurmak sureti ile şirkete başvurularınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Arkas Denizcilik İş Başvuru formlarına gerçek bilgileri paylaşmanız önem arz etmektedir.

Arkas Denizciliğin Tarihi

Arkas Holdingin kuruluşunun 1900’lü yılların Osmanlı İmparatorluğuna dayandığını görüyoruz. Sanayileşmenin dünya öncüleri, ham maddeleri kendi ülkelerine taşımanın çeşitli yollarını ararken ülkenin potansiyelini o zamandan farkeden Gabriel J. B. Arcas, ikamet ettiği İzmir’den bu harekete katılmaya başlar. 1902 yılında ithalatçı olarak Gabriel J. B. Arcas tarafından kurulan Arkas, iş alanını 1944 yılında Lucien Gabriel Arcas öncülüğünde uluslararası taşımacılık alanına taşıyarak işi çok daha ilerilere götürdüler.

Ülkenin ciddi ticaret potansiyelini 1960’lı yıllara kadar gözlemleyip değerlendirdikten sonra Arkas Vapur Acenteliğini de kurarak sektördeki ilerleyişini hızlandırır. 1978 yılında ise Türkiye’den yurtdışına ilk konteyner gönderme işlemleri yine Lucien Arcas tarafından başarılır.

Arkas Denizcilik Maaşları 2023

Arkas, gemi adamı maaşları ödemelerinde ülkemizde en sorunsuz şirketlerden birisi desek yanılmış olmayız. Her ayın ilk günü maaşlar düzenli olarak ödenmektedir. Tabi bunun için daha öncesinden mesai, fazla çalışma, hafta tatili gibi bildirimlerin yapılması gerekmektedir. Yani maaşlarınız her ayın 20. gününe göre hesap edilir ve 10 gün sonra da hesabınıza yatırılır.

Örneğin 01.01.2024 tarihinde hesabınıza yatacak olan ücret aslında 21.11.2023-20.12.2023 tarihleri arasındaki çalışmalarınızdan hak ettiğiniz ücret olacaktır. Biraz karışık gibi fakat sistemin içerisine girince kolay olduğunu görebilirsiniz.

Birçok kişinin aklına burada Arkas Denizcilik Maaşları dolar olarak mı ödüyor? sorusu gelebilir. Fakat maalesef o şekilde işlemiyor. Birçok Türk denizcilik şirketi gibi bu şirket de, maaş hesaplamasının yapıldığı günün merkez bankası döviz kurunu esas alarak, maaşları Türk Lirası cinsinden ödemektedir.

Arkas Denizcilik Maaş Bonus ve İkramiyeleri

Bu konuyu ayrı bir ana başlıkta açmak istemedim. Birçok şirkette olduğu gibi burada da bonuslar ve iktramiyeler almak mümkün. Her kadro ve çalışma süreleri için farklı ücretler alınabilse de, aylık $1200 limite kadar ikramiye alınabilir.

Arkas Denizcilik İş Başvuru ve Staj Başvuru Formu

İşte aslında yazımızın ana konusuna geldik. Sizlerde Arkas Denizcilik bünyesinde çalışmak veya staj yapmak istiyorsanız, aşağıda paylaştığım sayfaların gerekli alanlarını doldurabilirsiniz. Eğer başvurunuz uygun görülürse, şirket sizleri mülakat veya görüşme için davet edecektir.

Arkas Denizcilik Online Başvuru
Arkas Staj Başvuru Formu

“Arkas Denizcilik İş Başvuru” üzerine 3 yorum

  1. Slm.uzun süre gemilerde çalışmak istiyorum bu işe çok ihtiyacım var 41 yaşındayım İzmir ikamet gemici olarak bütün belgelerim hazır ilkdefa çıkacağım.05076401308

    Cevapla

Yorum yapın