Denizcilik İngilizcesi Soru ve Cevapları

Gemi adamı sınavlarında çıkan bir konu da Denizcilik İngilizcesi konusudur. Gemi adamı olmak için gemi adamları online sınavına girecek olan adaylarımızın sınav öncesi gerekli çalışmalarını yapmaları amacı ile Gemiadamları Sınavında çıkabilecek İngilizce soru ve cevaplarına hazırlanması için bu yazımızda sizlere bir eğitim seti paylaşmak istiyoruz.

Denizcilik İngilizcesi Eğitim Seti

Burada paylaşacağımız İngilizce eğitim seti Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Enstitüsü destekleri ile MarEng tarafından uluslararası platformda oluşturulmuş bir modüldür. Bu modül 1. si 420MB, 2. ise 340MB olan iki adet setten oluşmaktadır.

İçerisinde cümle tamamlama, telaffuz, kelime bilgisi gibi konularda pratik yapmaya, aynı zamanda listening uygulamaları ile duyduğunuzu anlamaya yönelik profesyonel bir uygulama mevcuttur.

Bu eğitim setlerini aktif olarak kullanarak gerçek hayatta karşılaşabileceğiniz İngilizce konusunda kulak aşinalığınız gelişecek ve kendinizden daha emin olarak kendinizi yetiştirebileceksiniz.

Denizcilik İngilizcesi Çalışma Programı Hakkında

Aşağıda linklerini paylaşacağım, Maritime English tarafından hazırlanan program alışılagelmiş bir pdf sayfası değil, aksine multimedya bir eğitim setidir. Bu nedenle bu uygulamayı çalıştırabilmeniz için bilgisayarınızın belirli bir kapasiteye sahip olması gerekmektedir.

Uygulamayı çalıştırabilmeniz için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır

  • Bilgisayarınızın Windows 8.1 üzerinde olması gerekmektedir,
  • Aşağıdaki bağlantılardan bir tanesine tıklayarak indirme işlemini başlatın,
  • Bilgisayarınıza indirdiğiniz dosyaları rar klasöründen çıkarın,
  • 1. bölüm için MA1 klasörü içerisindeki MA1 uygulamasını çalıştırın,
  • 2. bölüm için rar içerisindeki dosyaları bilgisayarınızda uygun bir yere çıkardıktan sonra index.html dosyasına tıklayarak ana pencerenin açılmasını bekleyin

Programların çalışabilmesi için bilgisayarınızda uygun ve güncel bir flash player yazılımı olması gerekmektedir. Eğer bundan dolayı bir uyarı ekranı ile karşılaşırsanız, internetten flash player ile ilgili arama yaparak en güncel yazılımı yükleyerek de bu sorunu çözebilirsiniz.

Denizcilik İngilizcesi Sınavı Hazırlık

Tekrar belirtmemde yarar var. Size burada paylaştığım uygulama içerisindeki İngilizce hazırlık seti sizler gemide iken veya yurtdışında karşılaşacağınız bir denizcilik ingilizcesi hazırlığı için faydalı olacaktır. Gemi adamları Sınav Merkezi tarafından hazırlanmış sorulara ve cevaplara bir benzerlik ben görmedim. Eğer ki amacınız sadece Gemi adamları Sınav Merkezi tarafından yapılan İngilizce sınavını geçmek ise, piyasada satılan kitaplardaki soru havuzunda çıkan soruları ve soru tiplerini öğrenmeniz, sizlerin yararına olacaktır.

Denizcilik İngilizcesi İndirme Linkleri

1.Bölüm

Denizcilik İngilizcesi Eğitim Seti 1. Bölüm ==> https://tr.link/ABPI

2. Bölüm

Denizcilik İngilizcesi Eğitim Seti 2. Bölüm ==> https://tr.link/FmBfl

Yorum yapın