Gemide Yaşam

Gemici Maaşları 2023

İnternet aramalarında çok yerde gemici maaşları 2023 , gemi adamı maaşları, gemide ne kadar maaş kazanılır benzeri aramaların en çok arananlar listesinde olduğunu görmekteyiz. Bu da ister istemez internet ortamında bilgi kirliliğine neden olabilecek sitelerin varlıklarını arttırıyor. Bu nedenle biz de sizlere en gerçek ve en güncel gemici maaşları hakkında bilgi vermek için bu yazımızı paylaşmak istedik.

İçindekiler

Gemici Maaşları Ne Kadar? 2023 Gemici Maaşı

Gemici maaşları konusu aslında o kadar detaylı ki, kesin bir fiyat vermek hatalı olacaktır. Yine de özet bir bilgi vermek gerekirse, Türkiye yakınlarında çalışan bazı gemiler de ele alınarak şu söylenebilir.

Gemici maaşları aylık ortalama 8250TL olarak genelleme yapılabilir.

En düşük gemici maaşı, devletin asgari ücret tarifesinden daha düşük olamayacağı için 4250TL olmak zorundadır. Benzer şekilde en yüksek gemici maaşı da yaklaşık olarak 12250TL civarında olacaktır.

Gemide çalışmak için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Genel olarak gemi adamı cüzdanı ve diğer belgeleri hazır olanlar tanınmış denizcilik şirketlerine bizzat iş başvurusu yaparak gemide iş imkanı bulabilir. Fakat bazı şirketler de işkur üzerinden gemi adamı alım ilanı açmaktadırlar.

İŞKUR Gemi Adamı Alım İlanı gibi içeriklere ulaşmak için yandaki linke tıklayarak İŞKUR üzerindeki gemici ilanlarına bakıp siz de gemide çalışma şansını yakalayabilirsiniz.

Gemici Maaşları Detaylı Listesi 2023

Gemi personeli maaşları konusunda bir çok sitede farklı bilgilerin olduğunu görmekteyiz. Biz de daha önceden hazırlamış olduğumuz yazımızda gemi adamı maaşları ne kadar sorusunun cevabını bizzat gemilerde çalışan gemi personelinden aldığımız bilgiler ışığında belirtmiştik.

Şu anda görmekteyiz ki gemi adamı maaşları yazımız, bir çok web sitesinde ilk sıraya çıkmak için kopyalanarak yayınlanmış. Hiç içerik kontrolü bile yapılmamış. O sayede bu siteler tespit edilip kopya içerik ve telif hakları bildiriminde girişimlerde bulunulmuştur. İçeriklerimizi kontrolsüz şekilde paylaşan tüm web sitelerine teşekkürü borç biliriz. 🙂

Gemiciler kaç para maaş alıyor veya gemi kaptanı maaşları ne kadar gibi soruların da sıklıkla gelmesi nedeni ile daha önceden detaylı şekilde açıklamasını yaptığımız içerik paylaşımını buradan da belirtmek istiyorum.

Güncel Gemi Adamı Maaşları için ilgili linke gidip gemici maaşları 2023 hakkında daha net bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu yazının güncellendiği tarih Ocak 28, 2023 06:53