Bu yazımızda sizlere Türkiye’nin önde gelen denizcilik şirketlerinden Kıran Denizcilik İş Başvurusu ve İletişim Bilgilerini içeren bir doküman paylaşacağız. Yazının devamında verilecek olan linke tıklayarak Şirkete Online Başvuru da yapabilirsiniz.

Kıran Denizcilik Tarihi

Şirketin hikayesi, 1959 yılında bir Bakım-Onarım Atölyesinde başladı.
Uzun yıllar sonra, satılığa çıkartılan eski bir yük gemisi, şirketin denizciliğe başlamasında öncü rol üstlendi. “KAR” isimli, 1.500 Dtw kapasiteli gemi, KIRAN Denizcilik Filosu’nun tarihindeki yerini aldı.

Onarılarak 2.200 Dwt kapasiteye çıkartılan gemi “ M/V Tahir Kıran” adıyla tescil edildi. Bu gemi, ticari denizcilik ve gemi işletmeciliği konularında yepyeni bir şirketin kurulmasında ilk adım oldu. Tüm acemilikler bu gemide ustalığa dönüştü, umutlar yeşerdi, büyüdü. Bu gemi bir kuruluşun gerçek bir denizcilik şirketi haline dönüşmesine neden oldu.

Kıran Denizcilik şu an Türk Denizciliğindeki 50. yılını filo sayısını düşürmeden, aksine arttırmış olarak devam ettiriyor.

Kıran Denizcilik Yüksek Okul

Aile boyu denizci olduğunu artık bildiğimiz şirketin de katkıları ile memleketleri Rize’de yaptırdıkları bir adet de Turgut Kıran Denizcilik Yüksek Okulu bulunmakta ve bu okula ait lojman da bulunmaktadır. Şu an Rize’de bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne bağlı olarak yaptırılan Meslek Yüksek Okulu ve Lojmanları Ağustos 2009 yılında açılmıştır ve o zamandan beridir de Türk Denizcilik Eğitimi‘ne katkı sağlamaktadır.

Kıran Denizcilik Ortak Şirketleri

Şirketin kendi web sitesinden yaptığımız gezintide Kıran Holding bünyesinde 2 adet yan şirket karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi Tuzla Shipyard, diğer ise HanBulk Charter. Bununla beraber iştirak şirket listesi bulunuyor. İştiraklerin arasında da Deniz Nakliyat, Dati Yatırım Holding, Deniz Line, Marin Römorkör, Rize İnşaat Yatırım gibi şirketlerin olduğu görülmektedir.

Kıran Denizcilik Online İş Başvurusu

Şirketin gemilerinde çalışmak için yapacağınız iş başvurusunu internetten online başvuru yöntemi ile de yapabileceğiniz gibi, aşağıda vereceğimiz İletişim Bilgileri bölümünden edineceğiniz bilgilerle bizzat ulaşabilerek de kendiniz yapabilirsiniz.

Şirkete başvuru için aşağıdaki logoya tıklamanız ve açılan sayfadan ilgili formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Şirketin iletişim adresi aşağıda belirtildiği gibidir

Ord. Prof. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:18/2 Altunizade – Üsküdar İSTANBUL / TÜRKİYE
Telefon : +90 216 554 14 00
Fax: +90 216 554 14 14
Telex : 29643 – 29644
Mail: kiran@kiran.com.tr

Bu yazının güncellendiği tarih Haziran 12, 2019 12:13

Yorumlar

  • Namı değer kıran Denizçilik; Bende bir gemi adamıyım.Daha önce okyanus ötesi sularda çalıştım.İlk 2000 yılında en tapandan makinede silicilikden yetişmeyim.Sizin gemilerinizi uluskar arası limanlarda çok gördük.Çaışanlarınız heb güzel anlatıyor eksik olmayın allah utandırmasın.Bende şuan yağcı yeterliliğinde evrakkarı tam az çok tecrübesi olan bir gemi adamıyım ilgi ve alakanızı beklerim.

  • IYI GUNLER 25 BES SENELIK U GEMICIYIM CALISTIGIM YERLER EN SON AY SHIP T DORT KONTURAT CALISTIM ONDAN ONCE ULUSOY BES GENEL DENIZCILIK DORT YASA 4 DORT ON SENELIK TERSANE TECRUBEM VAR KAYNAK MONTAJ SIZINLE CALISMAK ISTIYORUM TEL NO 0536 779 22 59

  • İYİ GÜNLER
    10 Yıllık usta gemicilik tecrübem var şu an boştayım ve iş arıyorum. Eleman ihtiyacınız varsa bana 5356018324 nolu telefondan ulaşabilirsiniz kolay gelsin

  • 6 Yıllık usta gemicilik tecrübem var şu an boştayım ve iş arıyorum. Eleman ihtiyacınız varsa telefondan 05309656107 ulaşabilirsiniz kolay gelsin

  • Ben güverte reisiyim. İş arıyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim.tel. 05378304803

  • adım recep 2 yıllık yagcıyım kaynak elektirik bilgim var ünüversite mezunuyum ingilizcem orta derece bana yardımcı olursanız çok sevinirim tel:531-649-07-69

  • İBB 16 yıl elektirik ve mekanik teknisyenliği yaptım 2014 yılında elektirikçi olarak gemiye çıktım tuzla giptaş marinteknik 44te elektirik motorları ve elektirik servisinde 7 ay çalıştım canbaz denizcilik iskenderun denizcilik dramar denizcilik atlantis denizcilikte çalıştım tel 05397834761