Bu yazımızda sizlere Türkiye’nin önde gelen denizcilik şirketlerinden Kıran Denizcilik İş Başvurusu ve İletişim Bilgilerini içeren bir doküman paylaşacağız. Yazının devamında verilecek olan linke tıklayarak Şirkete Online Başvuru da yapabilirsiniz.

Kıran Denizcilik Tarihi

Şirketin hikayesi, 1959 yılında bir Bakım-Onarım Atölyesinde başladı.
Uzun yıllar sonra, satılığa çıkartılan eski bir yük gemisi, şirketin denizciliğe başlamasında öncü rol üstlendi. “KAR” isimli, 1.500 Dtw kapasiteli gemi, KIRAN Denizcilik Filosu’nun tarihindeki yerini aldı.

Onarılarak 2.200 Dwt kapasiteye çıkartılan gemi “ M/V Tahir Kıran” adıyla tescil edildi. Bu gemi, ticari denizcilik ve gemi işletmeciliği konularında yepyeni bir şirketin kurulmasında ilk adım oldu. Tüm acemilikler bu gemide ustalığa dönüştü, umutlar yeşerdi, büyüdü. Bu gemi bir kuruluşun gerçek bir denizcilik şirketi haline dönüşmesine neden oldu.

Kıran Denizcilik şu an Türk Denizciliğindeki 50. yılını filo sayısını düşürmeden, aksine arttırmış olarak devam ettiriyor.

Kıran Denizcilik Yüksek Okul

Aile boyu denizci olduğunu artık bildiğimiz şirketin de katkıları ile memleketleri Rize’de yaptırdıkları bir adet de Turgut Kıran Denizcilik Yüksek Okulu bulunmakta ve bu okula ait lojman da bulunmaktadır. Şu an Rize’de bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne bağlı olarak yaptırılan Meslek Yüksek Okulu ve Lojmanları Ağustos 2009 yılında açılmıştır ve o zamandan beridir de Türk Denizcilik Eğitimi‘ne katkı sağlamaktadır.

Kıran Denizcilik Ortak Şirketleri

Şirketin kendi web sitesinden yaptığımız gezintide Kıran Holding bünyesinde 2 adet yan şirket karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi Tuzla Shipyard, diğer ise HanBulk Charter. Bununla beraber iştirak şirket listesi bulunuyor. İştiraklerin arasında da Deniz Nakliyat, Dati Yatırım Holding, Deniz Line, Marin Römorkör, Rize İnşaat Yatırım gibi şirketlerin olduğu görülmektedir.

Kıran Denizcilik Online İş Başvurusu

Şirketin gemilerinde çalışmak için yapacağınız iş başvurusunu internetten online başvuru yöntemi ile de yapabileceğiniz gibi, aşağıda vereceğimiz İletişim Bilgileri bölümünden edineceğiniz bilgilerle bizzat ulaşabilerek de kendiniz yapabilirsiniz.

Şirkete başvuru için aşağıdaki logoya tıklamanız ve açılan sayfadan ilgili formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Şirketin iletişim adresi aşağıda belirtildiği gibidir

Ord. Prof. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:18/2 Altunizade – Üsküdar İSTANBUL / TÜRKİYE
Telefon : +90 216 554 14 00
Fax: +90 216 554 14 14
Telex : 29643 – 29644
Mail: kiran@kiran.com.tr

Bu yazının güncellendiği tarih Haziran 12, 2019 12:13