Denizcilik Haberleri

Köpek Balığının Midesinden Çıkan

Denizin en vahşi yaratıklarının köpek balıkları olduğunu bilmeyen yoktur. En son olayda ise köpek balığının midesinden çıkan, insanı bir korku filmi içerisinde hissettirecek türden. Fransa’da gerçekleşen olayda köpek balığının bir insan yediği ortaya çıktı.

Köpek Balığının Midesinden Çıkan İnsan Kolu

Bu sefer yaşanan olay Amerika’nın sörfçülerinden gelmedi. Olay Fransa’nın denizaşırı adası Reunion adasında meydana geldi. Bölgede köpekbalığı avlayan tekne, yakaladığı köpekbalığının midesinde 2 adet insan kolu olduğunu farketti. Şahsın sadece kolları kaldığından dolayı kimlik tespiti için maktul’ün bilekliklerinden faydalanıldı.

Köpekbalığının Midesindeki Kişi Kayakçı

Adanın etrafında çok fazla köpekbalığı saldırısı olduğundan dolayı, saldırı olaylarını azaltmak üzere etraftaki köpekbalıklarını toplayan bir teknede yakalanan köpekbalığının midesinden çıkan 2 adet çürümekte olan insan kolu, tam korku filmlerini hatırlattı.

Midesinden ileri derecede çürümekte olduğu belirlenen insan kollarından kimlik tespiti yapılması olanaksız durumda olduğu belirtildi. Yetkililerin kurbanın kimliğini koldaki künye sayesinde tespit ettiği öğrenildi. Aralık ayının ortasında kayak yapmak için denize açılan ve daha sonra izine rastlanmayan 70 yaşındaki amatör kayakçının olduğu öğrenilen kurbanın boğularak mı yoksa saldırı sonucu mu öldüğü tespit edilemedi.

Ölüm Nedeni Belli Değil

Uzmanların, kurbanın sadece kollarındaki çürümeye bakarak kesin ölüm nedeninin belli olamayacağını belirtmesi, şahsın boğularak mı yoksa köpek balığı saldırısı sonucunda mı öldüğü konusundaki sis perdesini aralamaya yetmediği belirtildi.

Kollardaki ileri derecedeki çürümeye bakılacak olursa, kurban köpek balığının midesine gitmeden çok çok önce ölmüş olabileceği belirtiliyor.

Benzer Olaylar Var

Bu yaşanan olayın ilk olmadığı da verilen bilgiler arasında. Yaklaşık iki ay kadar önce, Kasım ayı başlarında da İskoçyalı kayıp bir adamın eli ve kolu, yine köpek balığının midesinden çıktığı belirtiliyor. 2011 yılından beri 24 köpek balığı saldırısı sonucunda 11 kişinin de öldüğü biliniyor. Buna rağmen bölgeye talepte düşüşün olmaması da düşündürücü.

Benzer olaylar bizim ülkemizde yaşanmış olsaydı muhtemelen dünyanın bir çok ülkesinden kınama, aşağılanma vb uygulama ve hatta yaptırımlara maruz kalırdık. Oysa bu olay 8 yıldır düzenli olarak bir Avrupa ülkesinde yaşanınca, maalesef ki çok da büyük bir sorunmuş gibi davranılmadığını görüyoruz.

Bu yazının güncellendiği tarih Aralık 29, 2019 11:07