Gemide çalışmak isteyen ve halihazırda çalışan her denizcinin Liman Cüzdanı Sertifika Takibi konusunda izlemek istediği bir yol vardır. Sonuçta Liman başkanlıklarına verilen evrakların takibi konusunda insanlar belgelerini ne zaman alacaklarını bilmek isterler çünkü bu evrakları teslim alarak denizcilik kariyerlerinde gemi iniş ve katılış tarihleri belli olmaktadır.

İçindekiler

Liman Cüzdanı Sertifika Takibi Nasıl Yapılır?

Liman başkanlığına teslim ettiğiniz belgelerin evrak takibi için birden fazla yol var aslında. Örneğin limana verdiğiniz evraklar için başvuru yaptığınız müdürlüğe gidip, işlem yapan memura sorabilirsiniz ama sizin gibi gün içerisinde yüzlerce kişinin evrakları ile işlem yapıldığından bu verimli olmayabiliyor.

Liman Cüzdanı Sertifika Takibi Yapmak

Aslında teknolojinin de devlet dairelerimizde aktif şekilde kullanılmaya başlaması ile hem işlemlerimizi yapan memur arkadaşlarımızın, hem de biz vatandaşların işleri her anlamda kolaylaştığını söyleyebiliriz.

Artık tüm devlet işlemlerimizi devletimizin online platformu üzerinden yapabiliriz. Gemi adamı online evrak takibi için e-devlet kapısından da kendi kişisel işlemlerinizi gün gün ve saat saat görebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Online Liman Cüzdanı Sertifika Takibi Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz üzere gemi adamı cüzdanı ve evrak takibinizi aşağıdaki adımları işleyerek kendiniz de yapabilirsiniz.

 • Gemi Adamı Bilgi Sistemine Giriş Yapılır ve açılan ana sayfadan gemi adamı profili linkine tıklanır. Bunun için Gemi Adamı Bilgi Sistemi adresini kullanabilirsiniz.
 • E-devlet kapısından, Gemiadamı Bilgi Sistemine giriş yapılır
 • Açılan sayfada yaptığınız tüm işleme ait detaylar adım adım gösterilmektedir.

Liman Cüzdanı ve Sertifika Takibi Sonucu

O kadar evrak koşturmanızın da bir mükafatı olacak elbette. O zaman size gelecek olan belgeler de tıpkı aşağıdaki gibi olacak. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Bu yazının güncellendiği tarih Şubat 14, 2019 17:59

Yorumlar

 • Benım sorum şu evrak cargoya verıldıgınde şu gun evrak elınızde olcak soylenmesı rıcam bu

  • Murat Bey Selamlar;
   İşleyiş genelde şu şekilde oluyor.
   Bakanlıktan Liman Cüzdanınızın basım işlemleri tamamlandıktan sonra PTT Kargo ya teslim edildiği zaman kargonuzun teslim alındığına dair ve kargo takip numarasını veren bir bilgi SMS'i telefonunuza geliyor.

 • 1 aydır bekliyorum hiçbir işlem gözükmüyor.telefonlara bakan yok. cüzdanımızın durumunu ögrenmek için sadece birkaç soru sormak için illa 500 tl masraf yapıp istanbulamı gelmek gerekiyor.cüzdanın işleme alındığını bilsem 2/3 ay bekliyelim fakat bu belirsizlikte 1 ay çok fazla.

  • Savaş Bey;
   Şöyle bir işlem yapabilirsiniz.
   E-Devlet üzerinden CİMER başvurusu oluşturup, kuruma ve kurumun hizmetlerine ulaşamadığınızı, belgenizin şu anki durumunu öğrenmek istediğinizi belirten bir dilekçe oluşturabilirsiniz. CİMER genellikle 15 gün içerisinde sorunları çözebiliyor.

 • Bilinmeyen bir hata oluştu

  Sistem tarafından ele alınmayan bir durum oluştu. Oluşan hata sistem yöneticisine rapor edildi.
  Diye bir hata alıyorum dediğiniz seçeneğe girince

  • Merhabalar;
   Belirtmiş olduğumuz bağlantı e-devlet sistemine ait bir bağlantıdır.
   Sistemlerde meydana gelen sorun nedeni ile bu hata mesajı ile karşılaşmış olmalısınız.
   Farklı bir zamanda tekrar deneme yapabilirsiniz.