YASA Denizcilik, deniz taşımacılık faaliyetlerine her ne kadar yeni başlamış olsa da, sektörde yerinden ve adından sürekli bahsettirir olmuştur. Gerek uzman yönetim kadrosu, gerekse tecrübeli deniz filosu ile daima çalışılmak istenilen bir denizcilik firmasıdır. Biz de bu yazımızda sizlere şirketin İletişim Bilgileri ile İş Başvuru Formunu paylaşarak değerlendirmenizi istedim.

YASA Denizcilik Kimdir?

Denizcilik sektörüne 1999 yılında Yalçın Sabancı öncülüğünde YA-SA Holding A.Ş.’yi kurarak başlamıştır. Aslında kendisi de 39 yıldır Sabancı Holding üyesidir ve kendi girişimini kurmak üzere bu şirketi kurmuştur.

YASA Ne Demek?

Aslında çok da zorlanmadan, kolaylıkla ortaya çıkıyor.  YAlçın SAbancı. İşte bu kadar basit.

YASA Denizciliğin Gemileri

Şirketin hem sahip olduğu, hem de işletmesi altında olan bir çok gemisi var. Biz kolaylık olması bakımından dökme ve kuru yük olarak bölmek istiyoruz.

Yasa Denizcilik Kuru Yük Gemileri

Yasa Kaptan Erbil (Sahibi)
Yasa H Mulla (Sahibi)
Yasa H Mehmet (Sahibi)
Yasa Canary
Yasa Sparrow
Yasa İlhan
Yasa Ayşen
Yasa Emirhan
Yasa Pembe
Yasa Ünsal Sunar
Yasa Özcan
Yasa Gülten
Yasa Unity
Yasa Team
Yasa Eagle
Yasa Falcon
Yasa Fortune
Yasa Pioneer
Yasa Neslihan
Yasa Dream

Yasa Denizcilik Tanker Gemileri

Yasa Hawk
Yasa Seagull
Yasa Golden Marmara
Yasa Golden Dardanelles
Yasa Golden Bosphorus
Yasa Golden Horn

Gördüğünüz gibi şirket hem tanker taşımacılığında olsun, hem de kuru yük taşımacılığında olsun, kısa süreli denizcilik tecrübesine rağmen yıllardır sektörde faaliyetlerine durmaksızın devam etmekte.

YASA Denizcilik Maaşları 2019

İşte aslında yazımızın en çok beklenen kısmının bu olduğunu düşünüyorum. Buradaki fiyatlar ortalama olarak alınmış olup, şirketin operasyonel yaptığı değişiklikler konusunda net bir bilgimiz bulunmamaktadır. Belirtiğimiz fiyatların ilki Türk Bayrak, İkincisi yabancı bayraklı gemiler için belirlediği fiyatlardır.

Şirketin hem tanker hem de kuru yük filosu bulunduğundan dolayı iki ayrı şirket olarak faaliyetlerine devam etmektedirler. Ayrıca tankercilik ile kuru yük işletmelerinin giderlerinin ve gelirlerinin farklı olmasından dolayı iki şirket arasında maaşlarda farklılıklar bulunmaktadır.

Yasa Denizcilik Tanker Maaşları 2019

 • Baş Mühendis-Kaptan (Yabancı Bayrak) : $7500  4+1
 • 2. Mühendis-2.Kaptan(Yabancı Bayrak) :  $5600  4+1
 • Zabitan(Yabancı Bayrak) :  $3300  4+1
 • Reis-Fitter-Aşçı-Lostromo(Yabancı Bayrak) :  $1900  6+1
 • Usta Gemici – Yağcı(Yabancı Bayrak) : $1750  6+1

Yasa Denizcilik Kuru Yük Maaşları 2019

 • Baş Mühendis-Kaptan (Türk Bayrak/Yabancı Bayrak) : $5500/$5750  5+1
 • 2. Mühendis-2.Kaptan(Türk Bayrak/Yabancı Bayrak) :  $4000/$4200  5+1
 • Zabitan(Türk Bayrak/Yabancı Bayrak) : $2300/$2500  6+1
 • Reis-Fitter-Aşçı-Lostromo(Türk Bayrak/Yabancı Bayrak) : $1300/$1600  6+1
 • Usta Gemici – Yağcı(Türk Bayrak/Yabancı Bayrak) : $1100/$1400  6+1

Yasa Denizcilik Gemi İş Başvuru Formu

Şirketin hem tanker hemde kuru yük filosundaki gemilerden birisinde çalışmak istiyorsanız, aşağıdaki resimdeki linke tıklayarak açılan sayfadaki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Bilgileriniz direk olarak İK Uzmanına ulaşacak, ihtiyaç olması halinde sizinle iletişime geçilecektir.

Yasa Denizcilik İletişim Bilgileri

Küçük Çamlıca Mahallesi, Üçpınarlar Caddesi, No:40, Üsküdar / İSTANBUL

Telefon: 0216 545 05 05

Bu yazının güncellendiği tarih Haziran 10, 2019 10:51

Yorumlar

 • 25 yıllık su kalorıfer ve mekanık tesısat ustasıyım raspa boya ıslerıde yapmaktayım .gemici olarak gemı adamı cuzdanımı aldım .denizcilikte karıyer hedeflerım var .şirketlerden iş beklemekteyım.ilk defa gemıye cıkacagım için herkez tecrube soruyor benim tecrubem mesleklerım.gemıye cıkıp lımanda gemide kacacak sirketı zor duruma dusurecek ınsan degılım 3 cocuk babasıyım. ben yıllarca calışmak ıstıyorum.saygılar allah selamet versin

 • 9 yıldır karadeniz holdingde çalıştım. 3 kontrat deval transportta attım.....sonay denizcilikde 1 kontrat attım.işimde sonderece tecrübeliyim .gemi örf ve adetlerini iyi bilirim içki sigaram yoktur.evli çoluk cocuk sahibiyim sizlerle çalışmak istiyorum.bütün evraklarım hazır. önceliğim.kuruyük gemileri.tc. yabancı fark etmez..tel 05356719750

 • Merhaba ben İsmail YİĞİT 10/11/1974 HAKKARİ MERKEZ Doğumlu Elektrik Teknikeri ANKARA'DA İkametgah etmekteyim. Gemi Adamı (YAĞCI) Cüzdanımı aldım. Siz Değerli iş verenlerimize sunmuş bulunmaktayım. Yıllardır inşaat sektöründe Elektrik Teknikerlik Kariyerimi titizlikle yapmaktayım. Benim tecrübemi en alt işlerinizde denemenizi rica ediyorum. Benden memnun kalacağınıza tüm yüreğimle inanıyorum . Evliyim 3 çocuk babasıyım. Şuanda işsizim. Gereğinin Yapılmasını Arz Ederim . Saygılarımla İyi Çalışmalar Dileğiyle... Sizleri Mahçup etmiyeceğime şerefim ve namusum üzerine yemin ederim...

 • merhaba ben izmirde ikamet etmekteyim 01.01.1971 dogumluyum metin dadayli ve deniz nakliyatta çalistm belirli birsure ara verdim fakat pandeminden dolayi karada çalismamiz zorlastigi icin tekrar meslegime donmeye kararverdim butun evraklarim hazir gorev gelirse çalişmayahazirim yabanci bayrak tercigim bilgilerinize arzeder sagilarimiyiçalişmalardilerim tel.05512062606 iletişim numaram

 • oncelıkle selamlar.ben ascıbasıyım daha once 2 yıl tecrubem var ara vermıstım malum pandemıden dolayı.tekrar denıze cıkmaya karar verdım. evlıyım 45 gunluk bır bebegımız var. efendı temız.saygılı.dısıplınlı.bır ascıyım.bakımına ozen gosteren. yaptıgı yemeklerı askla yapan meslegıne asık bır ascıyım.her kaptanın calısmak ıstedıgı bır ascıyım hem kısılık hem yetenek. almanca ve ıngılızcem var.ıyı derecede.kasaplıgım var.adana ıskender ustasıyım brans olarak.ızgara yelpazem genıs.ve benım meslek askım herseyın ustundedır. uzak yol ve kuru yuk gemılerınde calısmak ıstıyorum mumkunse en buyuk gemılerde. bayram sonu cıkabılırım. saygılarımla benden sevgıler.