Kariyer

Yolcu Gemilerinde İş

Zenginlerin seyahat ettiği kruvaziyerlerde 3 bin dolar maaşla çalışacak Türk makyaj ve güzellik uzmanları için başvurular başladı. Siz de yolcu gemilerinde iş imkanı şansını değerlendirmek isterseniz, bu yazımız tam da size göre… Hemen yazının devamını okuyarak gemide çalışma fırsatını değerlendirin…

Yolcu Gemilerinde İş

Adaylar kursa giderken para alacak, lüks gemilerde hem dünyayı gezip, hem de çalışacak.Üst gelir grubundakilerin tatillerini geçirdiği lüks gemilere eleman arayan İngiliz Steiner şirketi, Türk güzellik uzmanlarına çağrı yaptı. Türkiye’de MC Akademi ile anlaşan İngilizler, gemilerde çalışacak bin 500 ile 3 bin dolar arasında maaş verecekleri makyaj uzmanları arıyor. Bu da denizcilik alanında gemide çalışmak isteyenlere büyük bir avantaj sağlamaktadır.

İşkur Girişimi ile Yolcu Gemilerinde İş

Bu yıl yaklaşık 500 kişiyi gemilerde görevlendirecek olan şirket, yeni elemanlar için de alımlara başladı. Makyaj, bakım, manikür, pedükür gibi güzellik üzerine konularda eğitim verdikleri eski ve yeni öğrencilerini lüks gemilere gönderecek olan MC Akademi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, zengin turistlerin Türk makyajını ve Türk uzmanların yöntemlerini çok beğendiğini söyledi. Bu yüzden gemilerde özellikle Türk güzellik uzmanlarının tercih edildiğini belirten Koç, yeni alınacak 250 kursiyer için İŞKUR’la işbirliği yapıldığını ifade etti. Koç, “Bu işbirliği ile ücretsiz meslek edindirme kursları verilecek. Kursiyerlere ihtiyaçları için günlük 15 lira ödenecek. Uzaktan gelenlere de İstanbul’da kalacak yer hazırladık. Sertifikalar 3-6 ay arasında veriliyor. Kursu tamamlayanlardan seçilenler gemilerde görevlendirilecek” dedi.

Yolcu Gemilerinde İş ve Yüksek Maaş

Türkiye’nin her yerinden talep geldiğini anlatan Koç, Şişli’de 50 öğrenci kapasiteli bir misafirhanelerinin bulunduğunu kaydetti. Lüks gemilerde görev yapacaklar hem dünyayı gezip, hem de para kazanacak. Yetkililer, gemilerde çalışanlara yüksek maaşın yanında, yüklü bahşiş de verildiğini ifade etti.

Yolcu Gemisinde İş İçin Aranan Şartlar

Yolcu gemilerinde çalışmak isteyen kişilerden aşağıda sıralanmış olan şartları sağlaması aranmaktadır.

  • 21 yaşından büyük olmak.
  • İyi derecede İngilizce bilmek.
  • Güzellik uzmanlığı sertifikasına sahip olmak.
  • En az ilkokul mezunu olmak.

Kruvaziyer taşımacılığı alanında aranan personelin temini kolay olduğundan dolayı, bu tarz ilanlara başvurmadan önce ilanın güncel olup olmadığı konusunda şirketlerden bilgi almanız, size zaman tasarrufu kazandıracaktır.

Bu yazının güncellendiği tarih Şubat 9, 2019 22:08

Yorumlar

  • Ben 20 yıllık manikürcüyüm 15 yıllık usta sertifika sına sahibim çok üzgünüm İngilizce dilim yok işe çok ihtiyacım var bana uygun bir iş istiyorum
    Gemide çalışmak için

  • Bende güzellik uzmanıyım 10 yıllık bütün sertifikalarım var malesef İngilizcem yok