Alfa Laval Seperatörleri Çalışma Prensibi

Seperatör kelime manasına göre ayrıştırıcı anlamına gelir. Gemilerde bahsettiğimiz seperatörler de gemide bulunan depolanmış yakıtın makinelerde kullanılmadan önce içerisindeki pisliklerden ayrışmasını sağlayan sistemlerdir. Bu yazımızda sizlere gemilerde çok fazla kullanılan Alfa Laval Seperatörleri Çalışma Prensibi konusunu anlatmaya çalışacağız. Yazının sonunda bir de burada öğrendiklerinizi uygulama için seperatör simülasyon programı ekleyeceğiz.

Alfa Laval Seperatörleri Çalışma Prensibi (S Tipi)

Alfa Laval S-ayırıcı yüksek verim ağır fuel-oil ayırma sistemleri bir dizi ilke bileşenidir.  Kanıtlanmış Alcap petrol arıtma teknolojisine dayanan, Alfa Laval, S-ayırıcı, tek bir ayırıcı içine ağır fuel-oil ve yağlama yağı tedavisi mümkün proses kontrolörü ile ilgili parametreleri ayarlamak için yapar yazılımı sayesinde bir araya getiriyor.

Alfa Laval S Tipi Seperator Kesit

Alfa Laval Seperatörleri Yakıt Giriş

Doğru sıcaklığa kadar ısıtılır İşlenmemiş petrol, kirliliklerin temizlenmesi için ayırıcı sürekli beslenir. Santrifüj ayırma sonra temizlenen yağ sürekli uzak pompalanır ve ayrılır çamur ve su kase periferinde birikir. Sistem Alcap prensibine göre çalışır.  Temiz yağ çıkışına bir su dönüştürücü kapasitif direnci ve EPC60 kontrol ünitesine sinyal değişiklikleri ölçer. Su içeriğine bağlı olarak, EPC60 ya boşaltma vanası açılır veya çamur boşaltma sırasında kase deşarj bağlantı noktaları üzerinden suyu tahliye eder.

Alfa Laval Seperatörleri Yakıt Çıkış

Boşaltma işlemi sırasında çamur, yağ ve suyun toplam kayıp kase tasarım, boyut, uzun deşarj aralıklarla ve doğru kontrolleri nedeniyle diğer ayırıcı modellere göre oldukça azdır. CentriShoot boşaltma işlemi de tamamen metal-metal aşınma ortadan kaldıran patentli, sabit esneme deşarj slayt, kullanır.

Ayırıcı tasarımı gövde tarafından emilir ve çamur hacmi çamur tankına deşarj olmak için izin veren bir çamur tahliye içermektedir.

Ayırıcı bir sürtünme kavrama ve kemer ile bir elektrik motoru ile tahrik edilir.  Ayırıcı kase yataklar ve özel kompozit yaylar tarafından desteklenen bir mil, üstünde sabitlenir. Patentli soyma tüp kaseden su ve uzak bir soyma diski pompaları temizlenmesi petrol çıkarmak için kendini adapte eder. Hayır ayarlamaları kase gerekli olan ve hiç ağırlık diskler bulunur.

EPC60 kontrol sistemi ayırma sisteminin çalışmasını dehaları ve kontrol ve alarm fonksiyonlarının izlenmesine olanak sağlar. Çeşitli dillerde net metin mesajları, LCD ekran üzerinde işlem parametreleri ve alarm gösterir.

Alfa Laval Seperator Çalışma Prensibi (P Tipi)

Alfa Laval P-ayırıcı kanıtlanmış teknoloji yeni bir gelişmedir.  Özellikle daha az sayıda ama önemli süreç konularında iyi tanımlanmış yağlar için tasarlanmıştır. Elle ayarlamak ağırlık diskleri ayırıcı kapta daha rafine Alcap teknoloji yerini almıştır. Sonuç aynı yüksek performansı ile ayırıcı, ancak otomatik olarak işlem dalgalanmaları telafi etmez biridir. Ayırıcı kase bir temizleyici olarak veya temizleyicisi olarak düzenlenebilir. Bir temizleyici yağ çamur ve su ayırır.Su sürekli kase taburcu edilir. Bir temizleyici ve temizleyici hem de çamur alanda biriken çamur zaman zaman tahliye edilir.

Alfa Laval P Serisi Seperatör Kesit Görüntüsü

Su taşıma kapasitesi sınırlı yani bir temizleyici olarak, su çıkışı engellenir.  Su çamur gibi birikmiştir.
Temizleyici modunda, EPC60 ünite otomatik olarak önce çamur deşarjı için yağ su mühür ve deplasman için ayırıcı kabul suyu kontrol eder.

Ayırıcı bir sürtünme kavrama ve kemer ile bir elektrik motoru ile tahrik edilir. Ayırıcı kase yatakları ve yaylar tarafından desteklenen bir mil, üstünde sabitlenir. Çamur, küçük bir ara çamur tankına boşaltılır.  Bu ayırıcı altında geleneksel çamur tank kaçınılması anlamına gelir.Atıksu çamuru temizleme kiti ana çamur tankına otomatik pompa ile çamur ilgilenir.

Normal çalışma sırasında hayati süreç parametreleri izlenmektedir.  EPC60 birim düşük yağ basıncı için alarm fonksiyonları, yüksek orta tank seviye ve elektrik kesintisi sağlar.Ayrıca EPC60 ünite ile ilgili hatalar için sağlanmıştır.

Özel metin mesajları LCD ekranda proses parametreleri ve alarm gösterir.EPC60 ve marş kutu çok klas kuruluşları tarafından onaylanmıştır türüdür kontrol kabini, oluşturmak için birleştirir.İsteğe bağlı titreşim anahtarı takılır Buna ek olarak, fonksiyonlar titreşim alarmı için kullanılabilir.

Temizleyici modunda çalışırken, bir yerçekimi disk ayırıcı kapta doğru arabirim pozisyon elde etmek takılmalıdır zaman yağ ve su mühür arasındaki sınır yani.

Ağırlık diskin boyutu yağ yoğunluk, viskozite / sıcaklık ve ayırıcı yağ besleme uygun olmalıdır.  Temizleyici modunda ise temizleyicisi disk yerine ağırlık diskin takılmıştır.

Sistem ayırıcı başlangıç ​​dışında EPC60 kontrol ünitesi tarafından otomatik olarak çalışmaktadır.

Şimdi gelelim en önemli kısıma. Bu kadar sistem tanıtımından sonra sizler de gemilere gitmeden bu seperatörleri çalıştırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sadece aşağıdaki indirme linkinden setup programını indirip bilgisayarınıza kurmanız. Otomasyon gemilerde bulunan ekran sizin bilgisayarınızda olacak ve aynı ses ve tepkilerle artık sizin bilgisayarınızda da bir ALCAP seperatör olacak.

Yorum yapın