Denizcilik Telefon Uygulamaları

Birkaç denizcilik sitesinde gördüğüm yazılar çok hoşuma gitti ve sizlerle paylaşmak istedim. Bu yazı bütün denizcilerin işine yarayacak programlarla ilgili bir yazıydı. Evet. Denizlerde çalışan denizcilik telefon uygulamaları ile alakalı. Siz de kontrata çıkmadan önce valizinizle beraber telefonunuzda bunları hazır etseniz iyi olacak.

Denizcilik Telefon Uygulamaları Hangileri?

Bildiğiniz gibi hem apple store da hem de google android markette, alakalı veya alakasız yüzlerce, her konudan program bulunuyor. Bunların çoğunu sürekli olarak kullanabilecek, bir kısmının da kurulumdan sonra yüzüne bakmayacaksınız. Burada amacımız denizcilere faydalı mobil uygulamalarını tespit edip onları en etkili ve verimli şekilde kullanmak olacak.

İsterseniz kategori bazlı olarak bu denizcilik uygulamalarının kısa tanıtımlarından sizlere bahsedeyim.

Denizcilik Telefon Uygulamaları Yaşam

Yaşam alanı aslında sosyal bir konu. Her insanın yaşam standartları farklı olsa da denizciler için yaşamda çok fazla ortak nokta bulunuyor. Örneğin bir limanda dışarıda nerelere gidileceğinden, yabancı dil programına veya gemide yaşanması muhtemel olan iş ilişkileri çıkmazından dolayı dışarıdan destek almaya kadar bir çok ortak nokta belirlenebilir. Gelin bunları maddeler halinde inceleyelim

1- ITF Shore Leave – Limanda Dışarı Çıkma Rehberi

Bu program sayesinde gitmiş olduğunuz limanlarda denizciler için hangi mekanların güvenli olduğunu, nerelerde zaman geçirebileceğinizi, veya liman içerisindeki günlük ziyaret planlarınızı yapabilirsiniz.

Denizci Uygulamaları

Program ücretsiz olup, sizden bu bilgiler için ek bir veri transferi yapmamasından dolayı ücret kesintisi yaşanmayacaktır. Bu sayede sizler de gitmiş olduğunuz limanlarda en yakın Seamen’s Club nerede, şehir içi ulaşım nasıl nerede ve en uyguna nasıl sağlanır öğrenmiş olacaksınız.

2-Marine Traffic Uygulaması

Bu uygulama ile gemilerde bulunan AIS Sistemi verilerini alan sistem, incelemek istediğiniz gemiye ait hız ve rota bilgileri ile size gemilerin özelliklerini bildirmektedir. Dünyanın bir çok ülkesinde farklı lokasyonlarda vericileri bulunan sistem, size en az yanılma payı ile ilgilendiğiniz gemilere ait bazı bilgileri verebiliyor.

3-Duolingo – Yabancı Dil Öğrenme Rehberi

Denizde çalışmaya başladığınız andan itibaren, özellikle de yurtdışı seferler yapacaksanız, artık tamamen yabancı bir dili iyi bilmeniz gerekmekte. Duolingo programı bu alanda imdadınıza yetişiyor. Özellikle temel seviyede dil bilgisine sahip kişiler için, tamamlayıcı yabancı dil hizmetleri sunarak, sizlerin yurt dışında dil nedeni ile zor durumda kalmanıza engel olabilecek bir program.

Denizcilik Telefon Uygulamaları Mesleki

Mesleki bilgilerin de temin edilebileceği bir takım programlar elbette mevcut. Bu programlar sayesinde mesleğinizi hem kendi kendinize öğrenebilecek, hem de daha akılda kalıcı işler yapabileceksiniz. Gelin denizcilik ile ilgili mesleki telefon uygulamalarını inceleyelim

1-Düğümler ve Bağlar 3D Knots

Öncelikle bu uygulamaların sadece denizcilere özgü olduğunu bilmemenizi isteriz. Farklı mesleklerdeki insanların da işlerine yarayabilecek toplamda 126 farklı düğüm vve bağlama stillerinin gösterildiği programda çoklu dil desteği bulunmaktadır. Programın şu anki ücreti sadece 5TL. Görsellik ve kullanım amaçlarına bakıldığı zaman çok da fazla olduğu söylenemez. Apple Store ve Google Play Store üzerinden program ismini yazarak erişim sağlayabilirsiniz.

Düğümler ve Bağlar Denizcilik Uygulamaları

2- Seabook (Deniz Kitabı)

Tamamen ücretsiz olan bu uygulama sadece Güverte Zabitleri için değil, aynı zamanda Makinacılar için de hazırlanmış olan başarılı bir kaynak niteliğinde. Google Play Store ve  Apple Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

3-GOSS Gemi Adamları Sınav Uygulaması

Gemi adamları sınavlarına hazırlık için yapılmış bir denizcilik uygulamasıdır. Program ilk piyasaya çıktığında öğrencilere ücretsiz olarak verilmesi ve çalışanlardan uygulama ücreti alınmasına yönelik hazırlanmıştı ve çok güzel bir uygulamaydı.

Fakat bu mobil uygulama ve yazılımcıları ile yaşadığım talihsiz bir durumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Program ilk tanıtım çalışmalarımda, benim blog sitem de kendilerinin reklamlarını yayınlamak istediklerini belirttiler ve anlaşma karşılıklı olarak sağlandı. İş karşılıklı vaatlerin yerine getirilmesi konusunda kendileri ortadan kayboldular. destek merkezleri sizin iletişim cevaplarınızı yanıtsız bırakır ve yapayalnız kalırsınız. Halen daha geçmişe dönük olan hesapları beklemekteyim.

Denizcilik Uygulaması

Zaten Google Play Store’dan da bakarsanız başarı oranının ne derece düşük, şikayetlerin ne kadar fazla ve 2017 yılından beri güncelleme gelmediğini görebilirsiniz.

Benim için bu program yarı yolda bırakıcıdır. Sizlerle bu yaşadıklarımı da anlatıp, sizlerin de herhangi bir aksilik olma durumunda yarı yolda kalmanızı önlemek isterim ve bu benim görevim.

Yorum yapın