Gemide İş İlanları Siteleri

Gemide çalışmak isteyenlerin ve henüz denizcilik şirketleri hakkında tecrübesi olmayanların yardımcısı olacağını düşündüğüm bir yazı hazırlamak istedim. Bu yazımızda Gemide İş İlanı siteleri ile ilgili bilgileri bulabileceğiniz ve bunların içerisinden de kendi bildiklerimi tanıtacağım. Umarım yararlı olur. Yazının devamındaki yorum bölümüne veya info@denizcilikbilgileri.net e-mail adresine de sizin önerilerinizin olduğu sitelerin incelemelerini paylaşabilirim.

Gemide İş İlanları Siteleri Hangileridir?

Girişte de belirttiğimiz üzere piyasada çok fazla denizcilik simsarı türemiş durumda. Denizcilik alanındaki simsarların ve simsarlığın ne olduğunu Denizcilikte Simsar Tuzağı başlıklı yazımda da bulabilirsiniz.

Bu simsarların çoğu da dolandırıcılık yaparak, denizde çalışmak isteyen yeni denizcilerin zor şartlarda biriktirdikleri son paraya da göz dikmiş durumdalar. Sektördeki bu eksikliğin kaliteli projelerle dolmasını isteyen bazı girişimci insanlar da bu eksikliği bir nebze olsun azaltmak adına denizcilik ile ilgili kariyer siteleri kurarak yardımcı olmaya çalışıyorlar. İsterseniz şimdi de bu denizcilik kariyer siteleri ile ilgili yaptığım araştırmalar neticesinden bazı siteleri sizlere tanıtmak isterim.

Gemi Personeli Gemide İş İlanı Sitesi

Gemi Personeli İş İlanı Sitesi

Yıllardır tasarımından ve hizmetlerinden taviz vermeyen gemi personeli, hep aynı çizgide çalışmalarına devam ediyor. Görsellik açısından site sadece orta bloğa sıkışmış gibi görünüyor ama içeriklerine bakıldığında aslında o kadar da basit bir oluşum olmadığını kolaylıkla gösterebiliyor. 

Gemide çalışmak isteyenlerin kariyer.net sitesi görevini yıllardır başarı ile tamamlamasının yanında sağ tarafta kurumsal üyelerine de bakıp, şeffaflığını görebilirsiniz. Her kadrodan, her gemi tipinden iş ilanları mevcut olan sitede, siz özellikle bir ilana başvuru yapmamış olsanız dahi, ilgili personel sizin öz geçmişiniz ile özdeşleşen bir ilanı gördüğünde sizi arayıp iş teklifini sunabiliyor. Bu da üyeleri ve piyasayı sürekli takip ettiklerini göstermekte.

SERGİP Gemide İş İlanları Sitesi

SERGİP Gemi İş İlanı Sitesi

Daha çok bir forum havasında tasarlanmış olan SERGİP, ismindeki gibi bir ortak buluşma noktası. İş arayanlar bir forum aracılığı ile taleplerini bildiriyorlar, ve ilgilenen iş veren var ise iletişime geçiyor. Başka türlü olmaz çünkü bir personel müdürünün forum sitesine konu açıp personel araması biraz zor gibi. Ama SERGİP’in faydalı gördüğüm bir yanı şu oldu. Her ne kadar iş platformu adında da olsa, eğitim amacı da var.

Gemiye çıkmak üzere olan veya denizcilik hakkında meslek içerisinden birilerinin fikirlerini almak isteyen kişilerin samimi şekilde sorularını sorup cevap bulabilecekleri şekilde bir platform hazırlanmış ve bana kalırsa platformu buna göre yönlendirilebilirse, çok daha fazla başarılı olabileceğini düşünüyorum.

Crewland Gemide İş İlanları Sitesi

Crewland Gemi İş İlanı Sitesi

İletişim adreslerinden Danimarka ofislerinin olduğu anlaşılan Crewland bünyesinde ana sayfayı açar açmaz bir çok gemi iş pozisyonları sizleri karşılamakta. Orta kısımdaki haberler kısmı çok dikkat çekmese de geniş iş portföylerinin olduğu belli oluyor.

Hazır bir ilan scripti kullanıldığı anlaşılan site, genel anlamda ziyaretçiyi yormuyor ve bakılan bir ilanın ardından diğerine bakma isteğini de uyandırıyor. İletişim numaralarının bulunması, aklınızda kalacak soruları sormanız bakımından önemli olabilir.

Gemide çalışmak için iş ilanı sitesi arayan kişilere yardımcı olmak amacı ile yazdığımız bu yazı sayesinde en azından rotanızı nereye çevireceğiniz konusunda size yardımcı olduğumuzu düşünüyoruz. Sizin de bildiğiniz kullandığınız gemide iş ilanları siteleri siteleri var ise yorum kısmından bize ulaştırmanızı rica ederiz. Bu şekilde yazımızı genişletip, daha fazla faydalı olmasını sağlayabiliriz.

Yorum yapın