Liman Cüzdanı Sertifika Takibi

Gemide çalışmak isteyen ve halihazırda çalışan her denizcinin Liman Cüzdanı Sertifika Takibi konusunda izlemek istediği bir yol vardır. Sonuçta Liman başkanlıklarına verilen evrakların takibi konusunda insanlar belgelerini ne zaman alacaklarını bilmek isterler çünkü bu evrakları teslim alarak denizcilik kariyerlerinde gemi iniş ve katılış tarihleri belli olmaktadır.

Liman Cüzdanı Sertifika Takibi Nasıl Yapılır?

Liman başkanlığına teslim ettiğiniz belgelerin evrak takibi için birden fazla yol var aslında. Örneğin limana verdiğiniz evraklar için başvuru yaptığınız müdürlüğe gidip, işlem yapan memura sorabilirsiniz ama sizin gibi gün içerisinde yüzlerce kişinin evrakları ile işlem yapıldığından bu verimli olmayabiliyor.

Liman Cüzdanı Sertifika Takibi Yapmak

Aslında teknolojinin de devlet dairelerimizde aktif şekilde kullanılmaya başlaması ile hem işlemlerimizi yapan memur arkadaşlarımızın, hem de biz vatandaşların işleri her anlamda kolaylaştığını söyleyebiliriz.

Artık tüm devlet işlemlerimizi devletimizin online platformu üzerinden yapabiliriz. Gemi adamı online evrak takibi için e-devlet kapısından da kendi kişisel işlemlerinizi gün gün ve saat saat görebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Online Liman Cüzdanı Sertifika Takibi Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz üzere gemi adamı cüzdanı ve evrak takibinizi aşağıdaki adımları işleyerek kendiniz de yapabilirsiniz.

  • Gemi Adamı Bilgi Sistemine Giriş Yapılır ve açılan ana sayfadan gemi adamı profili linkine tıklanır. Bunun için Gemi Adamı Bilgi Sistemi adresini kullanabilirsiniz.
gemi adamı bilgi sistemi
  • E-devlet kapısından, Gemiadamı Bilgi Sistemine giriş yapılır
Gemiadamı Bilgi Sistemi E-devlet Giriş
  • Açılan sayfada yaptığınız tüm işleme ait detaylar adım adım gösterilmektedir.
e-denizcilik bilgi sistemi

Liman Cüzdanı ve Sertifika Takibi Sonucu

O kadar evrak koşturmanızın da bir mükafatı olacak elbette. O zaman size gelecek olan belgeler de tıpkı aşağıdaki gibi olacak. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Liman Cüzdanı evrak takibi

Yorum yapın