Ports of Call Oyunu

Denizcilik mesleği içerisinde olup veya da denizcilik ile ilgili olup da ports of call oyunu hakkında bilgi sahibi olmayan sanırım içinizde yoktur. Denizcilik mesleği ile ilgili belki de bilinen en eski oyunlardan birisidir. Ama ona rağmen insanlara sadece denizcilik alanında değil, aynı zamanda broker olma konusunda da bilgiler ve yeni heyecanlar katmıştır. İsterseniz yazımızın devamında bu oyun ile ilgili genel bilgileri verelim ve POC oyunu indirme linklerini paylaşalım.

Ports of Call Oyunu Nedir?

Oyun için sadece bir gemi simülatörü denilmesini ben haksızlık olarak görüyorum. Çünkü oyun içerisindeki oynama özellikleri ile birlikte önce bir armatör oluyor, yeri geliyor gemi kaptanı oluyor, yeri geliyor bir broker oluyor ve yeri geliyor bir tersaneci oluyorsunuz.

Oyunun özellikle işletme anlamında da çok usta bir satınalmacı olabilirseniz, ve dünya üzerinde gelişmeleri ve coğrafik yapıları iyi bilirseniz de çok başarılı bir armatör olma yolunda ilerleyebiliyorsunuz.

Ports of Call Oyunu Amacı Nedir?

Bilgisayarımızda onlarca oyun olsa da veya yeni bir oyun almaya gittiğimizde de hemen ilk akla gelen şey bu oyunun amacı nedir? Yani bir sonu var mı ve nerede bitecek konusu oluyor. Şunu peşinen söylemem gerekir ki bu oyunda bir son yok. En kötü senaryoda finansal ve fiziksel olarak batmış olsanız bile size bankalar yetişiyor ve sağlayacakları uygun kredi olanakları ile yeni gemiler alabiliyorsunuz. Kısacası küllerinizden yeniden doğabiliyorsunuz.

Bu oyunda büyük bir ticaret firmasının kaptanısınız. Büyük bir gemi filosuna sahip olan firmanız tarafından size söylenen yükleri belirtilen limanlara götürüyor ve paranızı alıyorsunuz. Dev gemiler kullanmak istiyorsanız bu oyunu mutlaka denemelisiniz. Dev limanlara yanaşırken ve açık denizlerde yol alırken oldukça güzel vakit geçireceğiniz bu oyun içerisinde çok farklı özellikleri bir arada bulabilirsiniz.

Ports of Call Oyunu Nereden yüklenir?

Okyanusta tam sürat ilerlerken birden patlayan fırtınalara karşı üstün kaptanlık yeteneğinizi kullanarak geminizi sağ salim kurtarmalı ve yükünüzü istenilen limana teslim etmelisiniz. Dünya üzerinde birçok limana ve küçük adalara uğrayacağınız bu oyundan oldukça keyif alacağınızı söyleyebiliriz. Gemi simülatör oyunları arasında üst sıralarda olan bu oyunu indirmek isteyebilirsiniz. Oyunu oynayabilmek için çok güçlü bir donanıma ihtiyaç duymazsınız.

Ports of Call Oyunu Sistem Gereksinimleri

Bu oyun gerek boyutunun küçük olması ile, gerekse bildiğimiz anlamda güncel oyunlarla kıyaslandığında grafiklerinin çok da üst seviye gerektirmemesi nedeni ile çok üst düzey bir bilgisayar donanımına ihtiyaç duymayacağınızı bilmenizi isterim.

Bilgisayarınızın minimum aşağıda belirttiğim özelliklerde olması, oyunun sorunsuz çalışması için yeterli olacaktır;

İşletim Sistemi : Windows 95, 98, ME, NT, 2000, XP
İşlemci : 300 Mhz
Ram :
Harddisk Alanı : 10 MB
Ekran Kartı : 16 bit veya üstü ekran kartı
DirectX : DirectX 

Ports of Call Oyunu Ücretsiz İndir

Oyun aslında internet sitelerinde küçük bir araştırma ile her yerde bulunabilir ama ben sizlere kendi indirdiğim sayfaya ait bilgiler vermek istiyorum. Bunu yaparken de küçük bir hatırlatmada bulunmak istiyorum;

Telif hakları nedeni ile lütfen oyunun tam sürümünü yazılımcı firmanın kendi sitesinden tedarik ediniz ve yazılımcı firmaya saygısızlıkta bulunmayınız!…”


Oyunu indirmek için TIKLAYINIZ

Yorum yapın