Su Altı Kaynağı Yapan Firmalar

Su Altı Kaynağı Yapan Firmalar ile ilgili bilgiler vereceğimiz yazımıza geçmeden önce su altı kaynakçılığı ile ilgili makalemizi okumuş olmanızı öneriyorum. Önceki yazıda bu sektör ile ilgili gereken belgelerden ve su altı kaynakçısı olmak için yapılması gerekenlerden bahsetmiştim. Burada ise işi biraz daha özelleştirip sualtı kaynağı yapan yerler ve su altı kaynağı fiyatı ile ilgili daha spesifik bilgiler vermeye çalışacağım.

Su Altı Kaynağı Yapan Firmalar Nerede?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sualtı kaynağı yapan kişiler ve firmalar bulunmaktadır. Farklı eğitim kurumlarında eğitimini tamamlamış bireysel su altı kaynakçıları olabildiği gibi, gerekli eğitimlerini tamamlamış personeli bünyesinde barındıran şirketler de bulunmaktadır.

Genel olarak su altı sörveyi yapan bu şirketler, gerekli görüldüğü durumlarda, su altı kaynağı yapan kişilere de ihtiyaç duymaktadır. Hem bu alanda gereken ekipmanların sürekli mobil olarak taşınmasının zorluğundan, hem de maliyetinden dolayı bazı firmalar kaynakçıları bünyesinde toplamayı tercih etmektedirler.

İstanbul’da Su Altı Kaynağı Yapan Firmalar

İstanbul’da su altı kaynağı yapan firmalar genel olarak Tuzla tersaneler bölgesinde bulunmaktadırlar. Hem tersanelere bakım için gelmiş olan gemilere, hem de yeni inşa edilen gemilere hizmet vermektedirler. Ayrıca İstanbul bölgesinde meydana gelen bir çok gemi kazası için de müdahalede bulunmaktadırlar. Ayrıca denizcilik hizmetlerinin yoğun olarak yapıldığı Ambarlı Limanı yakınlarında da sualtı kaynağı yapan firmalara rastlamak mümkün olabilmektedir.

İstanbul'da Sualtı Kaynağı Yapan Firmalar
İstanbul’da Sualtı Kaynağı Yapan Firmalar

Yalova Su Altı Kaynağı Yapan Firmalar

Yalova’da su altı kaynağı yapan firmalar genel olarak Altınova tersaneler bölgesi yakınlarında bulunmaktadır. Özellikle yeni inşa gemilerinde yapılması gereken sörvey işlemleri için sualtı kaynağı yapan firmalar son derece aranan firmalardır.

Su altı kaynağı yapan firmalar ile anlaşmalar yapılmadan önce belli konularda araştırma yapmış olmanız gerekmektedir. Örneğin firmanın sizin için göndereceği kaynakçının gerekli kaynakçılık belgeleri mevcut mu? Kaynak yapacak personelin sağlık durumu su altında çalışmaya elverişli mi? Bildiğiniz gibi 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu gereği bir dış firmadan hizmet aldığınızda üst işveren siz olacaksınız. Bünyenizde çalışan taşeron firma (alt işveren) personelinin de yaptığı işten dolayı yaşayacağı olumsuz bir durumda sorumlu siz olacaksınız. Bu nedenle işe başlatmadan önce ilgili personelin SGK, iş güvenliği ve kaynakçılık ile ilgili mesleki yeterlilik belgelerinin eksiksiz olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Sizler de su altı kaynağı yapan firmanızı buraya ekleyip çok daha fazla kişinin ulaşmasını isterseniz, aşağıdaki formu doldurup tarafımıza ulaşabilirsiniz. Bu sayede müşterileriniz size en kısa yoldan ulaşabilirler.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Hazırlanmış Tanıtım Yazınız Var mı?
Firmanız ve ürünleriniz ile ilgili ek bilgilendirmeleri bu alanda yazabilirsiniz.

Yorum yapın